Bulaşık Makinesi Tuzu

Bulaşık Makinesi Tuzu

Fiyat : Belirtilmemiş.

Bulaşık makinesi tuzu, sofra tuzu ve kaya tuzunda da bulunan sodyum klorür maddesinden oluşur. Ancak, yemek için kullanılan tuzlardan farkı sadece bulaşık makinesi için üretilmiş olması ve yemek tuzlarının içinde bulunan demir ve karbonat gibi maddeleri içermemesidir. Bulaşık tuzu, bulaşık yıkama işleminden istenilen sonucun alınabilmesini ve bulaşıkların çizilmemesi için sert şebeke suyunun yumuşatılmasını sağlar.

Şebeke suyunun içerisinde çok fazla kalsiyum ve magnezyum olması suyun sert olmasına neden olur. Oysa,bulaşık tuzu çözündüğünde ortaya çıkan sodyum klorür, yumuşatma ünitesindeki kalsiyum ve magnezyum maddelerinin yerini alır. Bulaşık makinesinde kullanılmak üzere özel olarak granule edilen Finish Bulaşık tuzu, makinenizin parçaları üzerinde birikerek performans kaybına yol açabilecek kireci önler.

Ürün, yıkama süresince bulaşıklarınızla temas etmez. Bulaşık tuzunun normal sofra tuzuna oranla daha iri tanecikli, granül halinde olmasının nedeni yavaş yavaş çözülmesini sağlamak içindir. Daha ince taneli veya toz halinde olması, yumuşatma ünitesinin tıkanmasına neden olur.